تاثیر کلر بر مو و پوست و خطرات ناشی از آن

تصفیه آب حمام

چرا باید از تصفیه آب در حمام استفاده کنید؟

فیلتر دوش حمام

تاثیر کلر بر مو :کلر یک ماده ی شیمیایی سمی است. این ماده در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد تا انواع عوامل بیولوژیکی مانند باکتری و ویروس های موجود در سیستم آب را کاهش داده یا از بین ببرد. زمانی که این آب را می نوشید یا اینکه در آن استحمام کرده، کلر موجود در آن جذب پوستتان شده و یا از طریق تنفس وارد ریه هایتان می شود،  که این اتفاق بسیار زیان بار است.

تخمین زده اند که کلر موجود در بخار دوش حمام تا ۱۰۰ برابر بیش از آب است، زیرا کلر در دمایی نسبتا پایین تبخیر شده و از آب خارج می شود. اگر از طریق شیری که از مراحل تصفیه آب رد نشده باشد استحمام کنید، کلر را از طریق استنشاق و جذب پوستی وارد بدنتان می کنید.

بیماری هایی که قرار گرفتن در معرض کلر به ایجاد آن ها کمک کرده و یا موجب تشدید شان شده است:

  • مشکلات تنفسی : مربوط به بینی، گلو، ریه ها و سینوس ها، آسم و برونشیت
  • مو: خشکی، شکنندگی، شوره ی سر،
  • پوست: خشکی، پوسته پوسته شدن، خارش، بثورات (به ویژه در نوزادان و کودکان)
  • مشکلات چشمی .
تاثیر کلر بر مو

در این مطلب به برخی سوالات پاسخ می دهیم 

  • تاثیر کلر بر مو
  • آیا پوست می تواند ترکیبات عالی فرّار را جذب نماید؟
  • چرا باید از تصفیه آب در حمام استفاده کنیم؟
  • مضرات استحمام در آب حاوی کلر چیست؟
  • تصفیه آب حمام چگونه موجب زدودن کلر از حمام می شود؟
  • آب کلر زده و خطرات ناشناخته ی استحمام

داستان آب حاوی کلر، یک روی دیگر هم دارد. هنگامی که پس از تمرینات سخت باشگاه، یک جلسه دویدن یا بازی اسکواش، به خانه برمی گردیم، نه تنها تشنه ایم، بلکه معمولا دوشی هم می گیریم. همیشه تصورمان این بوده است که پاکیزگی و سلامت در یک راستا هستند، و واقعا هم درست است، اما به شرطی که از آب عاری از مواد شیمیایی استفاده کرده باشیم.

اما زمانی که از آب کلرزده استفاده می کنیم، دوش گرفتن ممکن است بسیار کمتر از آن چه که تصور می کرده ایم در راستای سلامت مان باشد. بر حسب قاعده، حلّالیت گازها در آب گرم، کمتر است و زمانی که آب داغ شده یا مقدار کلر آزاد موجود در آب کاهش می یابد، موجب وارد شدن گاز کلر در هوا می شود.

هنگامی که دوش آب گرم می گیریم یا در وان استحمام می کنیم، گاهی اوقات می توانیم به محضی که از آب رها می شود، بویش را حس کنیم. در هنگام فراغت از دوشی کوتاه، مخصوصا وقتی تهویه ضعیف باشد، همینطور که ما دوش آب گرم را ادامه می دهیم، کلر از آب جدا شده و غلظتش در هوایی که تنفس می کنیم پیوسته افزایش می یابد.

آستانه ی بویایی کلر حدود ۳٫۵ ppm (قسمت در میلیون) است، بنابر این زمانی که می توانیم بوی کلر را استشمام کنیم، غلظتش بیش از این مقدار است. غلظت کشنده برای ده دقیقه قرار گرفتن در معرض کلر، حدود ۶۰۰ ppm است و فکر می کنیم که استحمام منظم با آب کلرزده می تواند خطر مرگ به دنبال داشته باشد.

کلر موجب آماس ریوی شده و به نظر می رسد که قرار گرفتن مرتب در معرض گاز کلر، حتی در سطوح کمی مانند استحمام معمولی، ممکن است به کاهش قابلیت انتقال اکسیژن ریه ها بیانجامد. این موضوع می تواند برای ورزشکاران و سایر افراد مستعد نارسایی قلبی فاکتور مهمی باشد.

جنبه ی دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، پوست می باشد. پوست، سدّ محافظ مهمّی برای بدن است. زمانی که با آب حاوی کلر دوش می گیریم، دقیقا  پوستمان را در معرض حجم نسبتا زیادی از کلر محلول در آب قرار می دهیم. برخی از این کلر ها با چربی های پوست واکنش داده و همین ترکیبات هستند که ممکن است جذب پوست شوند.

با توجه به قدرت زیاد اکسید شدن کلر، بسیار محتمل به نظر می رسد که قرار گرفتن منظم در معرض آب کلرزده هم موجب افزایش فرایند پیری شود، که بی شباهت به قرارگیری بیش از حد در معرض نور خورشید نمی باشد. به علاوه، ممکن است کلر با تقویت فرایند زوال سلولی، موجب افزایش اثرات پیری ناشی از اشعه ی ماورا بنفش گردد.

فاکتور پوستی دیگری که در رابطه با تخریب ناشی از کلر باید در نظر گرفته شود، تعادل باکتری های طبیعی پوست است. پوست ما به خودی خود دارای شرایط زیستی است که به منظور داشتن پوستی سالم و زیبایی همراهش بایستی از آن محافظت کنیم.

ویکی دیگر از مواردی که باید درتاثیر کلر بر بدن ما به آن توجه کرد مشکلات به وجود آمده برای مو و ریزش آن هست .

دستگاه تصفیه آب , تصفیه آب خانگی , خرید دستگاه تصفیه آب خانگی , فروش دستگاه تصفیه آب خانگی , تصفیه آب , c.c.k تسویه اب , easy well تسویه اب , tecomen تسویه اب , Water purification company , zyklasmed تسویه اب , آب چگونه تصفیه می شود , اطلاعاتی در مورد دستگاه تصفیه آب , انواع سختی گیر آب , بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی , پمپ تصفیه آب cck , تأمین‌کننده تجهیزات تصفیه آب , تصفیه اب cck دیجی کالا , تصفیه آب آکوا , تصفیه آب ایزی ول ro700 , تصفیه اب تکنو , تصفیه آب چیست , تصفیه آب رادگسترنوین , تصفیه آب سر دوشی , تصفیه آب شهری , تصفیه آب فلوکستک قلیایی , تصفیه هوا زیکلاس مد , تعویض فیلتر تصفیه آب ایزی ول , خلاصه مراحل تصفیه آب , دستگاه تست قند خون zyklusmed , دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای ایزی ول , دستگاه تصفیه آب cck ساخت ایران , دستگاه تصفیه آب cck ساخت تایوان , دستگاه تصفیه اب tecomen , دستگاه تصفیه آب آکوا , دستگاه تصفیه آب ایرانی , دستگاه تصفیه آب ایزی ول بیز , دستگاه تصفیه آب ایزی ول دیجی کالا , دستگاه تصفیه آب تکومن مدل ۸۳۵۳ , دستگاه تصفیه آب چیست , دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه , دستگاه تصفیه آب خانگی قابل حمل , دستگاه تصفیه آب دیجی کالا , دستگاه تصفیه آب صنعتی , دستگاه تصفیه هوا آی ایر ly868c , دستگاه تصفیه هوا آی ایر بزرگ مدل ly868c , دستگاه تصفیه هوا برای کرونا , دستگاه تصفیه هوا پارس خزر , دستگاه تصفیه هوا جی پلاس , دستگاه تصفیه هوا دیجی کالا  , دستگاه دستگاه رسوب زدای الکترونیکی , دستگاه رسوب زدایی الکترونیکی , دستگاه رسوب زدایی الکترونیکی صفایی , دستگاه رسوب زدایی پکیج , دستگاه رسوب گیر آب , راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی , رسوب گیر دوش , روش تصفیه آب , سختی گیر مغناطیسی , سردوش ضد کلر , سردوشی سختی گیر آب , شرکت تصفیه آب تصفیه… , شرکت تصفیه آب و فاضلاب… , فروشگاه تصفیه آب فرایند آب پارس , فروشگاه لوازم خانگی , فیلتر تصفیه آب تکومن , فیلتر تصفیه آب تکومن مجموعه ۳ عددی , فیلتر تصفیه آب خانگی , فیلتر دستگاه تصفیه آب , فیلتر دوش آکواجوی , فیلتر سردوشی تصفیه آب دیجی کالا , فیلتر فلاکستک , فیلتر کلر , قیمت دستگاه تصفیه آب pure water , قیمت دستگاه تصفیه آب آکوا لاین , قیمت دستگاه تصفیه آب ایزی ول ace01 , قیمت دستگاه تصفیه آب ایزی ول ace02 , قیمت دستگاه تصفیه اب ایزی ول مدل rof710 , قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی , قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی cck , قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی , قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی , قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر , قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی , قیمت سختی گیر آب , قیمت فیلتر تصفیه آب cck , قیمت فیلتر تصفیه آب دیجی کالا , لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی , مراحل تصفیه آب صنعتی , مرکز تصفیه آب کارون , مرکز فروش دستگاه تصفیه هوا در تهران , مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی , نصب تصفیه آب cck , نصب تصفیه آب خانگی , نقشه تصفیه آب رادگسترنوین , نمایندگی تصفیه آب cck در اهواز , نمایندگی تصفیه آب تکومن , نمایندگی دستگاه تصفیه آب cck