دستگاه تصفیه آب و فیلتر ممبران

فیلتر ممبران

۳ دلیل که روی طول عمر فیلتر ممبران شما تاثیر میزاره چیه ؟

کیفیت آب ورودی به دستگاه :

هر مقدار کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه آب ، با کیفیت بالا و املاح و ذرات کمتری باشد طول عمر ممبران هم قابل تغییر است .

مقدار مصرف آب از دستگاه :

هر چقدر مصرف شما از دستگاه بالاتر باشه عمر ممبران میاد پایینتر و هر چقدر مصرف کمتری داشته باشین طول عمر ممبران یا همون فیلتر ۴ میره بالاتر .

به موقع تعویض فیلتر :

دستگاه های تصفیه آب با روش اسمز معکوس دارای ۶ مرحله استاندارد می باشند که فقط تعویض فیلتر ۴ به زمان مشخصی بستگی ندارد و عوامل دیگری و مشخصه های دیگری تاثیر گزار هستند ، حال فیلتر های ۱و۲و۳و۵و۶ فیلتر هایی هستند که در زمان مشخص باید تعویض شوند . چون بعد زمان مشخص شده فیلترها خاصیت خود را از دست می دهند و خود این موضوع اگر در زمان خود تعویض نشود منجر به پایین آوردن طول عمر ممبران می شود .

دستگاه تصفیه آب و فیلتر ممبران امروز میخوایم در مورد ۳ موضوعی صحبت کنیم که روی طول عمر فیلتر ممبران یا مرحله چهارم دستگاه های تصفیه آب تاثیر دارد .

بهتر اول یه توضیح کوتاه در مورد فیلتر ممبران بدیم ، البته اگر توضیحات کاملتری نیاز بود میتونید در قسمت فیلترهای تصفیه آب در موردش مطالعه کنید.
دستگاه های تصفیه آب با روش اسمز معکوس حتما باید به فیلتر ممبران که روزنه های یک هزارم میکرون داره مجهز باش که این فیلتر حتما برای انجام وظیفه خود به یک پمپ هم نیاز داره تا املاح با فشار پمپگ پشت فیلتر ممبران به سمت فاظلاب برن و آب با فشار مناسبی از فیلتر ممبران رد شه .
این معنیش اینه که اگر دستگاه شما فیلتر ممبران نداشت یعنی با روش اسمز معکوس عمل تصفیرو انجام نمیده .
فیلتر ممبران
فیلتر ممبران صنعتی