نکاتی برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب که باید بدانید!

تیر 1401 بدون نظر آموزش

همانطور که احتمالاً خودتان هم متوجه شده اید برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب موجود باید از یکسری موارد اطلاع داشته باشید چرا که مدل‌ها و برندهای بسیار زیادی در بازار ایران وجود دارد که تصمیم گیری را برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب برای شما سخت می‌کند!

ما در این راهنمای ساده به شما کمک می‌کنیم که راجع به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب ، تصمیم گیری کنید. با ما همراه باشید!

به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید؟

مهم‌ترین نکات برای خرید دستگاه تصفیه آب

برای خرید دستگاه تصفیه آب، لازم است که چندین نکته راجع به این موضوع بدانید. برخی از مهم‌ترین نکات که بر اساس سال‌ها تجربه و دانش خود در این حوزه برای شما آماده کرده ایم، عبارت اند از:

چرا قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارید؟

مشخص کردن هدفی که از خرید دستگاه تصفیه آب دارید، می‌تواند یکی از مهم‌ترین مراحلی باشد که به واسطه آن قادر به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خواهید بود! برخی از افراد به واسطه بوی آب، طعم بد آن و یا حتی وجود انواع آلاینده‌های مضر درون آن تصمیم می‌گیرند که یک دستگاه تصفیه کننده آب برای خانه خود خریداری کنند.

شما با مشخص کردن هدف خود، می‌توانید در هنگام مراجعه برای خرید این دستگاه‌ها با در میان گذاشتن نیت خرید خود با یک کارشناس فروش، سریع‌تر به نتیجه برسید.

کدام ناخالصی را می‌خواهید در درون آب از بین ببرید؟

مهم‌ترین معیاری که می‌تواند در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه کننده آب به شما کمک کند، ناخالصی است که می‌خواهید آن را از درون آب از بین ببرید. شما می‌توانید با بررسی سلامتی آب منطقه خود تصمیم بگیرید که چه مواردی را باید از آب حذف کنید!

این موارد می‌توانند بو، طعم و یا هر ناخالصی دیگری باشند. کمک گرفتن از افراد حرفه ای برای شناسایی آلاینده‌های موجود در منطقه زندگی‌تان می‌تواند در این فرایند به شما کمک کند. در آب لوله کشی برخی از شهرها ممکن است که مواد مضر زیر وجود داشته باشد:

 • کلر و محصولات جانبی آن مثل تری هالومتان‌ها
 • فلزات سنگینی مانند جیوه و سرب
 • میکروپلاستیک
 • آرسنیک
 • مواد آلی باقی مانده از جانداران در آب
 • میکروارگانیسم‌هایی که با کلر حذف نشده اند
 • و …

شناسایی این فیلترها برای حذف آلاینده‌هایی که می‌خواهید حذف کنید، کاملاً ضروری است! فیلترهای آب هر کدام با یک هدف خاص طراحی شده اند به صورتی که قادر به حذف همه موارد بالا نیستند.

انتخاب دستگاه بر اساس سبک زندگی و میزان بودجه

انتخاب دستگاه تصفیه کننده آب بر اساس میزان بودجه‌ای که دارید سبک زندگی‌تان می‌تواند یک ضرورت اساسی باشد. دستگاه‌ها می‌توانند از لحاظ هزینه، فضای خانه و سبک زندگی کاملاً متفاوت باشند. انتخاب یک سیستم تصفیه بر اساس مدل، تکنولوژی و میزان آبی که خانواده شما به آن نیاز دارد می‌تواند از هزینه اضافی جلوگیری کند.

به عنوان مثال افرادی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب با فناوری اسمز معکوس ممبران دارند، باید بدانند که این دستگاه‌ها در فرایند تصفیه آب به شدت کند هستند به قدری که در کنار آن‌ها یک منبع آب تعبیه شده که آب مورد نیاز برای مواقع ضروری را پوشش دهد.

خانواده‌هایی که افراد پرجمعیت دارند در مقابل افرادی که جمعیت کمتری دارند، نیاز به مخزن‌های بزرگتری دارند! همچنین خانواده‌های کم جمعیت با خرید مخزن‌های بزرگ، باعث جمع شدن و راکد شدن آب می‌شوند.

شما با اندازه گیری در رابطه با این که سایز دستگاه تصفیه آب شما باید چه مقدار باشد، می‌توانید در رابطه با ابعاد دستگاهی که می‌خواهید خریداری کنید، راحت‌تر تصمیم بگیرید.

به ظاهر توجه نکنید، نیاز خود را مدنظر قرار دهید!

دقت داشته باشید که انواع مختلفی از دستگاه‌های تصفیه آب وجود دارند! مانند دستگاه‌های تصفیه آب زیر سینکی و رومیزی که هر کدام ممکن است از لحاظ طراحی و شکل ظاهری متفاوت باشند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن این موضوع که میزان ظرفیت تولید آب دستگاه‌های زیر سینکی و رومیزی برابر است و از لحاظ کارایی تفاوتی ندارند، دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

دقت کنید که با توجه به تفاوت‌های ظاهری این دو نوع دستگاه، احتمال این که فیلترهای آن‌ها با یکدیگر متفاوت باشد، کاملاً وجود دارد. شما می‌توانید با انتخاب فیلترهای مناسب برای دستگاه خود در این رابطه از بهبود وضعیت آن اطمینان حاصل کنید.

ما به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشندگان دستگاه‌های تصفیه آب به شما توصیه می‌کنیم که در هنگام خرید از اختصاصی نبودن فیلترهای دستگاه تصفیه خود، کاملاً مطمئن شوید چرا که دستگاه‌های تصفیه با فیلتر اختصاصی خود می‌توانند در هنگام تعویض برای شما هزینه بیشتری را لحاظ کنند.

نوع سرویس دستگاه به چه صورت است؟

جالب است بدانید که همه تجهیزات تصفیه آب نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای دارند و شما باید قبل از خرید راجع به این موضوع اطلاع کسب کنید که شیوه و روش سرویس دستگاه به چه صورت است؟ به عنوان مثال در برخی از دستگاه‌ها لازم است که شما هر 6 ماه یکبار فیلتر کربنی یا لامپ یووی را تعویض کنید!

شما باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید بر این اساس اقدام به انتخاب دستگاه کنید؟ هزینه ای که در این رابطه باید بپردازید نسبت به توان مالی شما بیشتر نیست؟ کمک گرفتن از یک مشاور و راهنمای فروش قبل از خرید می‌تواند به شما اطلاعاتی راجع به نحوه نگهداری و سرویس دستگاه کمک کند.

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ، حتماً این کار را انجام دهید!

برای این که تجربه خرید خوبی داشته باشید، لازم است که حتماً چند سؤال قبل از خرید از خودتان بپرسید:

 • دستگاهی که قصد خرید آن را دارم، از نظر سایر مصرف کنندگان، توانسته بازخورد خوبی داشته باشد؟
 • شرکت تولید کننده دستگاه تصفیه آب، جزو تولید کنندگان معتبر در این صنعت است؟
 • این دستگاه دارای چه مجوزها و گواهی نامه‌هایی است که می‌تواند خیال من را از بابت کیفیت قطعات و آب خروجی راحت کند؟
 • آیا این دستگاه از جدیدترین روش‌ها و متدهای روز دنیا برای تصفیه آب استفاده می‌کند؟
 • مزیت دستگاه انتخابی من نسبت به سایر دستگاه‌های موجود در بازار چقدر است؟

شما می‌توانید با کمک گرفتن از مشاوران خرید در این حوزه قبل از نهایی کردن خرید خود، اطمینان حاصل کنید که دستگاهی را خریداری می‌کنید که کاملاً متناسب با نیاز و توانایی شما طراحی شده است.

نظر شما در رابطه با خرید دستگاه‌های تصفیه آب چیست؟ چه نظری در این رابطه دارید؟ نظرات خود در این حوزه را با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید

به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید؟

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *