خرید تصفیه آب و بهترین روش های تشخیص اورجینال از تقلبی آن با چند ترفند ساده!

خرداد 1401 بدون نظر آموزش

بسیاری از افراد برای این که آب با کیفیت تر و سالم تری را نوش جان کنند، تصمیم می‌گیرند با مراجعه به سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید دستگاه‌های تصفیه آب اورجینال کنند. شما می‌توانید برای خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال جدا از انتخاب یک فروشگاه معتبر که به آن مطمئن هستید، خودتان هم یکسری ترفند و راه حل برای تشخیص دستگاه تصفیه آب تقلبی از اصل هم یاد بگیرید!

در این مطلب سعی می‌کنیم به شما کمک کنیم که روش‌های تشخیص دستگاه تصفیه آب تقلبی از اصل را به صورت کامل با جزئیات به شما شرح دهیم. با ما همراه باشید!

به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید؟

ترفندهای تشخیص دستگاه تصفیه آب تقلبی از اصل

مهم‌ترین ترفندهای دستگاه تصفیه آب تقلبی از اصل که می‌توانید در نظر بگیرید، عبارت اند از:

تشخیص اصالت کالا از روی وزن فیلترهای آن!

فیلترهای دستگاه تصفیه آبی که می‌خرید، اگر بیش از اندازه سبک هستند، احتمالاً فاقد مقادیر کافی کربن و دیگر موارد مهم در فیلتراسیون هستند! متأسفانه برخی از افراد سودجو در هنگام تولید محصولات خود (فیلترهای کاربردی)، اقدام به استفاده از قطعات خرد شده و روزنامه پر شده می‌کنند! این موارد نه تنها به تصفیه آب کمک نمی‌کنند، بلکه می‌توانند حتی مضر هم باشند.

البته این را هم در نظر داشته باشید که برخی از فیلترهای اورجینال به واسطه این که از ذغال پوسته نارگیل در آن‌ها استفاده شده نسبت به سایر فیلترها که ذغال سنگ در آن‌ها به کار رفته، وزن سبک تری دارند! فیلترهایی که از پوست نارگیل ساخته می‌شوند، متأسفانه قدرت جذب موادی مثل مشتقات کلر را ندارند و برای مدت طولانی نمی‌توانند جداسازی را به بهترین شکل انجام دهند! البته این همه ماجرا نیست و مشکل این نوع از فیلترها در جذب فلزات سنگین هم قابل مشاهده است.

به صورت کلی توصیه می‌کنیم که از فیلترهای دارای ذغال سنگ استفاده کنید که هم کارایی بالاتری دارند و هم سنگین‌تر هستند!

به عنوان نکته آخر در نظر بگیرید که دستگاه‌های تقلبی تصفیه کننده آب که به صورت فراوان هم در بازار موجود هستند به جای استفاده از پلاستیک گرید خوراکی از پلاستیک معمولی استفاده می‌کنند! شاید می‌پرسید که اشکال این کار در کجاست؟ حقیقت این است که پلاستیک معمولی می‌تواند مواد شیمیایی مضر را در آب آزاد کند.

خرید تصفیه آب از یک فروشگاه معتبر می‌تواند دغدغه شما از این بابت را راحت کند!

برچسب گواهینامه دستگاه تصفیه آب را چک کنید!

روش دیگری که می‌توانید برای تشخیص دستگاه تصفیه آب اورجینال از فیک به کار بگیرید، بررسی برچسب گواهینامه آن است. حقیقت این است که آب آشامیدنی که ما روزانه مصرف می‌کنیم، می‌تواند شامل رسوب و مواد جامد، فلزات سنگین مثل سرب، جیوه، آزبست، مواد شیمیایی مضر نیترات و محصولات جانبی کلر، آفت کش‌ها و ده‌ها نوع ماده مضر برای ما باشد!

سیستم تصفیه آبی که ما انتخاب می‌کنیم، اگر دارای استانداردهایی مثل استاندارد NSF نباشد، احتمال این که قادر به پاکسازی این موارد باشد، بعید است! استانداردهای NSF برای حذف این مواد آلاینده موجود در آب و تأثیر جانبی آن بر سلامتی انسان تنظیم شده است.

البته چندین انجمن دیگر هم در این حوزه وجود دارند که اقدام به ارائه گواهی نامه‌های تخصصی در این حوزه می‌کنند. به عنوان مثال دو انجمن بسیار معتبر و مهم در این رابطه که می‌توانید به آن‌ها توجه داشته باشید، انجمن‌های WQA و EPA هستند.

با خرید محصولاتی که دارای این عناوین و گواهی نامه‌ها باشند، می‌توانید اطمینان خاطر بیشتری از بابت کیفیت آب خروجی داشته باشید. البته معتبرترین گواهی نامه حال حاضر در دنیا که برای دستگاه‌های تصفیه کننده آب صادر می‌شود، همان NSF  است که در ادامه به صورت مختصر راجع به آن توضیح خواهیم داد.

گواهینامه NSF، کاربردها و چیستی!

یک سازمان غیر وابسته به هیچ نهاد و یا شرکت تولیدی دستگاه‌های تصفیه آب که اقدام به ارائه استانداردهایی برای دستگاه‌های تصفیه آب می‌کند، سازمان NSF است. این سازمان با تعریف استانداردهای مختلفی مثل استاندارد 42 و 53 برای فیلتراسیون کاربرد دارد.

به عنوان مثال، استاندارد 41 که از سوی این سازمان تعریف شده نشان دهنده این است که یک دستگاه با وجود این استاندارد، می‌تواند طعم و بو را اصلاح کند. همچنین استاندارد 53 برای اطمینان از حذف کیست‌های میکروارگانیسم‌ها وجود دارد. جدا از این موارد استاندارد 58 هم نشان دهنده سیستم‌های اسمز معکوس است.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا یک محصول دارای این استانداردها است یا خیر، می‌توانید با مراجعه به سایت NSF راجع به این موضوع تحقیق کنید.

دستگاه‌هایی که دارای این گواهینامه باشند، دارای یک برچسب هستند، اما نمونه‌های تقلبی موجود در بازار برای فریب خریدار تنها با نشان دادن لوگوی این سازمان بر روی محصول خود به صورت بسیار کوچک، سعی دارند اجناس خود را غالب کنند.

شما باید به عنوان یک خریدار حواس خود را جمع کنید که قصد دارید چه محصولی را بخرید. بدون شک تشخیص یک گواهینامه اصلی از فیک با توجه به لیبل و وجود راه‌هایی مثل سرچ در سایت سازمان‌های معتبر، کار سختی نخواهد بود!

بسته بندی براق و جذاب شما را فریب ندهد!

بسیاری از دستگاه‌های تقلبی و فیک به واسطه این که کیفیت بالایی ندارند، سعی می‌کنند با ظاهرهای جذاب‌تر و براق تری خریدار را به خود جذب کنند. دستگاه‌هایی که تقلبی هستند به صورتی طراحی شده اند که از نظر ظاهری برای شما گران نمایش داده شوند، اما حقیقتاً این فقط ظاهر ماجراست و در داخل دستگاه بدترین قطعات با کمترین کیفیت به کار رفته است!

قیمت پایین، راحت‌ترین راه تشخیص دستگاه تقلبی تصفیه آب!

دستگاه‌های تصفیه آب فیک و تقلبی دارای قیمت‌های بسیار کمی هستند که می‌توانید به راحتی با بررسی این موضوع اقدام به انتخاب یک دستگاه مناسب کنید! اگر به فکر سلامتی خود هستید، باید بدون فکر به قیمت اقدام به خرید دستگاه‌های باکیفیت کنید.

خرید دستگاه تصفیه آب از یک مرکز معتبر، نگرانی‌های شما را از بین می‌برد!

دستگاه‌های تصفیه آبی که در بازار موجود هستند، می‌توانند هم اورجینال باشند و هم فیک! شما با خرید از یک فروشگاه معتبر که دارای مجوزهای لازم از سوی نهادهای مختلف است و به عنوان نمایندگی برندهای معتبر دنیا فعالیت می‌کند، می‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید که محصولاتی را خریداری می‌کنید که کاملاً اورجینال هستند.

نظرات خود را راجع به این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید؟

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *