نکات مهم در حفظ و نگهداری دستگاه تصفیه آب

نکات مهم در حفظ و نگهداری دستگاه تصفیه آب

مطالب اخیر

به منظور حفظ کیفیت و کارایی دستگاه تصفیه آب خانگی، تعویض به موقع فیلترهای مربوطه بسیار حیاتی است. هر مشتری باید آگاه باشد که فیلترهای مراحل اول،دوم و سوم دستگاه تصفیه آب باید هر شش ماه یکبار تعویض گردند. برخی از مراکز فروش دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، مسئولیت تماس با مشتریان و پیگیری تعویض فیلتر ها در زمان مقرر را بر عهده نمی‌گیرند و به مشتریان توصیه کرده که به‌طور منظم هر شش ماه با مرکز خرید خود تماس بگیرند تا فیلترهای دستگاه خود را تعویض نمایند. اما مراکز معتبر مانند فرایند آب پارس، به طور منظم هر شش ماه با مشتریان خود تماس برای ارائه خدمات دوره‌ای برقرار می‌کنند. فیلترهای مرحله پنجم و ششم هر سال یکبار باید تعویض شوند. بنابراین، در طول شش ماه ابتدایی، فیلترهای مراحل یک، دو و سه و در شش ماه بعدی، فیلترهای مراحل یک و دو و سه به همراه مرحله پنجم و ششم تعویض کی گردند که در مجموع برای یک سال از خرید دستگاه محاسبه می‌شود. دوره‌های بعدی نیز به همین ترتیب ادامه خواهند داشت.

تعویض فیلترهای مرحله پنج و شش هر یک سال یک بار منطقی‌تر است. فیلتر مرحله پنج که معمولاً شامل کربن اکتیو است، به دلیل ورود آب خالص شده و فشار کمتری که به آن وارد می‌شود، دیرتر اشباع می‌شود. همچنین، فیلتر مرحله شش که معمولاً املاح معدنی را به آب اضافه می‌کند، نیاز به تعویض کمتری دارد. بنابراین، تعویض این دو فیلتر هر یک سال یک بار منطقی تر به نظر می رسد. این اقدام به حفظ کیفیت و کارایی دستگاه تصفیه آب خانگی کمک کرده و باعث میشود با خیالی آسوده از بهبود کیفیت آب مصرفی اطمینان حاصل کنید.

با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد ممبرین، این بخش از دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به توجه و نظارت دقیق دارد. در پایان هر دوره شش ماهه که کارشناس فنی برای تعویض فیلترهای دستگاه به منزل می‌آید، تست TDS آب را برای ورودی و خروجی انجام می‌دهد. این تست بر اساس ضریب ده برابری صورت می‌گیرد، به این معنی که ممبرین باید املاح را به نسبت 10 برابر حذف کند. به عنوان مثال، اگر TDS ورودی 300 باشد و خروجی به 30 برسد (یا حتی کمتر)، این نشان‌دهنده این است که ممبرین به خوبی کار می‌کند. اما اگر تی دی اس ورودی به 40، 50 یا 60 برسد، این نشان‌دهنده این است که ممبرین به حداکثر خود رسیده و نیاز به تعویض دارد. از سوی دیگر، اگر تی دی اس ورودی 300 باشد و به 80 یا 90 برسد، این نشان‌دهنده این است که ممبرین دیگر به خوبی عمل نمی‌کند و نیاز به تعویض دارد. این نظارت دقیق بر ممبرین به شما کمک می‌کند تا از عملکرد صحیح دستگاه تصفیه آب خود اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز به تعویض، به موقع اقدام کنید.

با توجه به شرایطی که توضیح داده شد،در شرایط گفته شده به نظر می‌رسد که نیاز به تعویض ممبرین وجود دارد زیرا فیلتر ممبرین در این شرایط عملکرد مناسبی ندارد. اکثر مشتریان این خرابی را تشخیص داده و اعلام می‌کنند. معمولاً، اگر کتری رسوب داشته باشد یا طعم آب تغییر کند و شبیه آب شهری شود، افرادی ذائقه ی حساس تری دارند ممکن است این تغییرات را به سادگی تشخیص دهند. همچنین، اگر کتری رسوب داشته نشان‌دهنده خرابی ممبرین است و نیاز به تعویض آن دارد.

اشتراک گذاری

WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
پیمایش به بالا