اهمیت استاندارد WQA در دستگاه تصفیه آب

اهمیت استاندارد WQA در دستگاه تصفیه آب

مطالب اخیر

آیا اتفاق افتاده که تا به حال وسیله ای را برای خود خریداری کنید و از اصالت آن مطمئن نباشید؟ یا اتفاق افتاده که بعد از خرید متوجه تقلبی بودن جنس مورد نظر شده باشید؟ این اتفاقات برای هر شخصی ممکن است به وقوع بپیوندد. اما آیا میتوان راهی پیدا کرد که از وقوع این گونه از کلاهبرداری ها جلوگیری کرد؟ جواب سوال برای حوزه خرید تصفیه آب مثبت است.

گواهی WQA در دستگاه تصفیه آب چیست؟

Water Quality Association (انجمن جهانی کیفیت آب) که به اختصار WQA شناخته میشود، نام سازمانی بازرگانی و غیر انتفاعی است که به نمایندگی از صنعت تصفیه آب مسکونی، تجاری و صنعتی در حوزه کیفیت آب فعالیت دارد. انجمن WQA به عنوان یک ناظر و در قالب حمایت از مصرف کننده در حوزه ی تصفیه آب فعالیت میکند.

استاندارد بنیاد کیفیت آب WQA در درجه اول صنایع مرتبط با آب چه صنایع بزرگ و یا صنایع صنعتی و خانگی را تحت کنترل کیفیت قرار میدهد. برای این اتحادیه هیچ فرقی نمیکند که این صنایع تصفیه خانه شهری باشد و یا کارخانه ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی. هدف این اتحادیه یک چیز است و آن هم فراهم ساختن آب سالم و بهداشتی برای مصرف کننده نهایی.

انجمن WQA گواهینامه ای را تحت عنوان ANSI صادر میکند که این گواهینامه مخصوص گواهی کردن کیفیت و سلامت محصولات تصفیه آب میباشد.

این انجمن برای هر دستگاهی گواهینامه ی خود را صادر نمی کند پس دستگاه های دارای این گواهینامه این اطمینان خاطر را به ما میدهند که هیچ خطری از بابت سلامت آب دارنده ی دستگاه و مصرف کننده های آن را تهدید نمیکند.

برای بدست آوردن این گواهینامه دستگاه ها باید آزمایشات سخت و حساسی را از جهت کیفیت مواد و متریال استفاده شده، ایمنی قطعات، تمامیت ساختاری و عملکرد دستگاه در حذف آلاینده ها با موفقیت بگذراند. این آزمایشات عموما در روز های مختلف و در شرایط مختلف تکرار میشوند تا عملکرد دستگاه از هر بابت و در شرایط متفاوت تست گردد، بنابراین دستگاه هایی که این آزمایشات را با سلامت پشت سر میگذارند با داشتن این گواهینامه تضمینی قوی از لحاظ کیفیت و سلامت محصول و همچنین دوام و ایمنی را دارا هستند.همچنین برای اینکه بدانید آب چه تاثیری روی پوست دارد؟ به این مقاله مراجعه کنید.

استانداردهای WQA چه اهمیتی دارند؟

استاندارد های WQA چه اهمیتی دارند؟

برای توضیح اهمیت استاندارد های WQA ابتدا لازم است بدانیم که این انجمن مجموعا چه مواردی را بررسی مینماید.

انجمن WQA در صنعت تصفیه آب دو عامل متفاوت را بررسی نموده و بر آن اساس تاییدیه های خود را صادر مینماید:

1-عملکرد دستگاه تصفیه آب براساس ادعای تولید کننده (آیا این دستگاه و فیلتر های آن کارایی لازم را دارند؟)

2- سلامت مواد بکار رفته در آلیاژ ها و قطعات به کار رفته در دستگاه ها و از همه مهمتر FOOD GRADE بودن آنها.

اهمیت استاندارد WQA در دستگاه تصفیه آب از جایی مشخص می شود که می دانیم اهمیت آب برای توسعه سلامت و بهداشت جوامع برای کسی پوشیده نیست. این آب باید دارای استاندارد های لازم جهت حفظ سلامت جوامع بشری باشد. کیفیت آب به ویژگی های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی آب بر اساس استانداردهای استفاده از آن اشاره دارد. اغلب با ارجاع به مجموعه ای از استانداردها استفاده می شود. مطابق با آنها، که عموماً از طریق تصفیه آب حاصل می شود، می توان ارزیابی کرد.

استاندارد WQA از رایج ترین استانداردهای مورد استفاده است. از این استاندارد برای نظارت و ارزیابی کیفیت آب و سلامت اکوسیستم ها استفاده می شود. همچنین ایمنی تماس با انسان، گستردگی آلودگی آب و وضعیت آب آشامیدنی را نشان می دهد. کیفیت آب تاثیر بسزایی بر تامین آب دارد و اغلب گزینه های تامین آب را تعیین می کند.

استاندارد گواهی WQA

به عنوان یک مشتری، باید از نکات زیر آگاه باشید تا بدانید استاندارد WQA به چه معناست. نکات ذکر شده تأیید می کند که محصول مطابق با منشور اخلاقی WQA تولید شده است و کلیه ادعاهای ارائه شده به مشتری معتبر می باشد و صحت دارد.

  • دستگاه تصفیه دارای گواهی WQA است این واقعیت را تضمین می کند که با استفاده از ایمن ترین مواد ساخته شده است.
  • این گواهینامه همچنین تأیید می کند که ادعاهای ذکر شده توسط داده های آزمایشی پشتیبانی می شود و در اسناد محصول موجود است.
  • با این گواهینامه می توانید از عملکرد شیمیایی تصفیه کننده به عنوان مثال، اندازه گیری قابلیت کاهش آلاینده آن اطمینان حاصل کنید.

گواهینامه مهر طلایی WQA

گواهینامه انجمن کیفیت آب WQA ، یک برنامه آزمایش و گواهینامه منحصر به فرد است که کیفیت یک محصول را از همه جنبه ها مانند ارائه مزایای وعده داده شده، طول عمر محصول و عمر کاری آن، زیبایی شناسی و غیره به شدت آزمایش می کند. مهر طلایی WQA  از سال 1959 به عنوان “نشان برتری” شناخته شد. هنگامی که یک محصول تست را در به‌روزترین آزمایشگاه‌های پیشرفته WQA انجام داد، می‌تواند مهر طلایی WQA را بر روی محصول خود درج کند. محصولاتی که نشان طلایی انجمن کیفیت آب را دارا باشند به مصرف‌کنندگان این اطمینان را می‌دهند که این محصولات تایید شده به‌شدت آزمایش شده‌اند و الزامات استاندارد WQA را برآورده کرده اند.

 WQA دارای به روزترین و کامل ترین امکانات آزمایشگاهی برای آزمایش دستگاه های تصفیه آب می باشد. هنگامی که یک دستگاه تصفیه آب تست شد و توسط WQA تایید شد، می توانید با اطمینان کامل آن را خریداری کنید. همچنین WQA وب‌سایتی دارد که در آن فیلترهای تصفیه آبی را که توسط آنها تأیید شده است فهرست می‌کنند. گواهی WQA نشان دهنده تعهد به استانداردهای حرفه ای بالا، ارائه مزیت رقابتی، افزایش دانش تصفیه آب و اعتبار نزد مشتریان است. این استاندارد همچنین به شناسایی محصولات ایمن برای مردم در سرتاسر دنیا کمک می کند و به تولید کنندگان مزیت رقابتی در بازار می دهد.

به طور کلی سیستم های مورد تایید WQA به دو دسته تقسیم میشوند:

1 – دسته ی اول سیستم ها و دستگاه هایی هستند که عضو WQA هستند و به عنوان عضوی از آن مجموعه استاندارد های مورد نیاز این انجمن را رعایت مینمایند

2 – دسته ی دوم سیستم هایی که عضو این انجمن نیستند ولی به واسطه ی رعایت استاندارد های این انجمن و قبولی در تست های WQA موفق به کسب گواهینامه (مهر طلایی) WQA شده اند.

“از آنجایی که امکان و شرایط عضویت در انجمن Water quality برای شرکت های داخل ایران وجود ندارد، در مونتاژ دستگاه های FAP که از قطعات تمام تایوانی تشکیل میشود از قطعاتی استفاده شده که تاییدیه های WQA را دارا هستند.”

دستگاه های تصفیه آب فرایند آب پارس FAP با دارا بودن تمام استاندارد های WQA و همچنین تاییدیه NSF به شما این اطمینان را میدهند که با استفاده از آن آبی سالم و گوارا با تمام استاندارد های روز را مصرف نموده و از بالاترین کیفیت و تکنولوژی روز دنیا بهره مند شوید. همچنین با تهیه ی دستگاه های با دوام FAP که دارای ضمانت های بلند مدت و معتر با بالاترین سطح پوشش دهی خدمات میباشند تا سالها خیال شما از دستگاه تصفیه آب خود  راحت خواهد بود.

شما میتوانید جهت تهیه دستگاه تصفیه آب FAP با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی کارشناسان FAP بهره مند شوید

اشتراک گذاری

WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
پیمایش به بالا