دستگاه های تصفیه آب خانگی fap

قیمت انواع دستگاه تصفیه اب خانگی Fap

عوامل مختلفی در قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی نقش دارد. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که دلیل این اختلاف قیمت ها چیست. برای روشن شدن این موضوع، می توان ثابت کرد که هزینه دستگاه های تصفیه آب، مانند سایر لوازم خانگی ، تحت تأثیر جنبه های مختلفی قرار دارد که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم:

برند دستگاه تصفیه Fap

شهرت و اعتبار یک برند به طور قابل توجهی بر قیمت دستگاه های تصفیه آب تأثیر می گذارد. برندهای معروف و قابل اعتماد بیشتر تمایل به قیمت های بالاتر دارند. همچنین قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی با برندهای ایرانی یا متفرقه موجود در بازار تفاوت قابل توجهی دارد.با این حال شرکت فرآیند اب پارس با اخذ تاییدیه های معتبری نظیر nsf آمریکا سعی بر این دارد که با تولید بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی و گارانتی معتبر انتخابی مطمئن برای مصرف کنندگان ارائه دهد.

نوع سیستم فیلتراسیون:

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی Fap به کار گرفته شده یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در هزینه یک دستگاه تصفیه آب است. به طور کلی، دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس گران‌تر از دستگاه‌هایی هستند که از اولترافیلتراسیون یا پیش تصفیه مکانیکی استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها از فناوری پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند که منجر به کیفیت آب بالاتر و رعایت استانداردهای سخت‌گیرانه‌تر می‌شود.

ویژگی ها:

امکانات و قابلیت های مختلفی وجود دارد که در قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی موثر است. منظور از امکانات دستگاه داشتن ویژگی ها نظیر بدنه مقاوم و قوی،گیج سنجش فشار، شیر میکسر، هوزینگ O-ring دوبل، شیر برقی، اتصالات پنوماتیک مطابق با استانداردهای  درجه غذایی (food Grade)، مخزن آب ضد باکتری 3 لایه با لایه داخلی فولادی (طراحی شده برای جلوگیری از بو و جلبک) و موارد دیگر است.

تعداد فیلترها:

تعداد فیلترها یکی دیگر از جنبه های تاثیر گذار در قیمت دستگاه تصفیه آب fap است.پیشرفت های تکنولوژیکی در توسعه و تولید فیلترهای مختلف بسیار کارآمد و متنوع مناسب برای نصب در سیستم های تصفیه آب یا آب شیرین کن خانگی به اوج خود رسیده است. فیلترهایی مانند فیلترهای الیافی،فیلتر مینرال ، فیلتر uv،فیلترقلیایی،فیلتر کربن اکتیو، فیلتر ممبران از شناخته شده ترین و محبوب ترین فیلترها هستند. با گنجاندن هر یک از این فیلترها در دستگاه مورد نظر، قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی بیشتر خواهد شد.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی Fap

هنگامی که نوبت به اطمینان از کیفیت آب آشامیدنی می‌رسد، دستگاه‌های تصفیه آب خانگی برای بسیاری از خانواده‌ها به یک ابزار ضروری تبدیل شده‌اند. انواع مختلفی از دستگاه های تصفیه آب موجود است که هر کدام مزایای منحصر به فردی دارند.

دستگاه تصفیه آب خانگی ساده

دستگاهی که برای تصفیه آب خانگی استفاده میشود میتواند ساده یا سه مرحله ای باشد.

دستگاه های تصفیه آب سه مرحله ای شامل فیلتر قلیایی (PP)، فیلتر کربن فعال یا گرانول (GAC و UDF) و فیلتر کربن بلاک (CTO) قادر به پاکسازی آب از مواد معلق تا اندازه 5 میکرون است و باعث بهبود ویژگی هایی مثل رنگ، عطر، طعم و مزه آب می شود.

یک فاکتور مهم درباره دستگاه های تصفیه آب ساده یا خانگی این است که آنها قادر به حذف مواد شیمیایی مضر نیستند که این باعث می شود دستگاه تصفیه آب خانگی سه مرحله ای عملکرد مشابه با یک فیلتر عادی عمل کند. به علاوه، دستگاه تصفیه آب خانگی سه مرحله ای برای مناطقی که فشار آب به شدت پایین یا متغیر است، مناسب نیست.

دستگاه تصفیه آب خانگی Fap اسمز معکوس

روش بهینه برای تصفیه آب آشامیدنی در منزل، استفاده از فناوری اسمز معکوس است. این فرآیند که در سیستم‌های تصفیه آب RO یافت می‌شود، دارای یک فیلتر غشایی است که به طور موثر تا ۹۸.۲ درصد ناخالصی‌ها را از آب با فشار بالا حذف می‌کند. در مقایسه، روش‌های ساده فیلتراسیون ، قابلیت حذف آلودگی بسیار پایین‌تری دارند، تقریباً 10000 برابر کمتر از تصفیه‌کننده‌های خانگی RO.

فیلتر ممبران  املاح آلی و غیر آلی مانند نیترات ها ، کلر و . . . را به بهترین شکل ممکن از آب حذف می کند. پس از آن توسط فیلتر مینرال در مرحله ششم مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم با استفاده به آب اضافه می شود و همچنین شیر میکس به افزایش املاح درون آب کمک می کند.

به طور کلی، روش اسمز معکوس یک رویکرد مدرن است که در ساخت دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می شود و به طور موثر مواد مضر را تا 0.0001 میکرون با استفاده از فیلتر ممبران حذف می کند. این مواد مضر شامل نیترات ها، مولکول های نمک، آلاینده های میکروبیولوژیکی، انواع باکتری ها و ویروس ها و همچنین فلزات سنگین مانند آلومینیوم، آرسنیک و جیوه است.

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی RO معمولاً دارای مخزن هستند که به لطف افزودن فیلتر پست کربن، فشار آب ثابت را برای کاربر ممکن می‌سازد. به شدت توصیه می شود که به طور منظم کیفیت آب در مخزن حفظ شود. برخی از مدل های دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس نیز دارای پمپ برای افزایش سرعت فشار آب هستند.

دستگاه تصفیه آب Fap با فیلتر الترا فیلتراسیون (UF)

در دستگاه های تصفیه آب خانگی ، استفاده ازفیلتر اولترافیلتراسیون، از بین بردن ویروس ها و انگل ها را بدون کاهش مواد آلی موجود در آب تضمین می کند. اگر سطح سختی آب در محدوده  مجاز باشد و در عین حال بیشتر از مقدار مشخص شده مواد معلق در آن وجود داشته باشد،توصیه می شود از دستگاه تصفیه آب خانگی الترا فیلتراسیون استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که فیلتر الترا فیلتراسیون هیچگونه بو و طعمی از آب را از بین نمی برد و طراحی بدون مخزن و عدم ایجاد پساب از مزیت های این نوع از دستگاه های تصفیه آب خانگی است.

دستگاه تصفیه آب Fap با فیلتر الکتروفیلتراسیون(UV)

دستگاه های تصفیه آب خانگی با فیلتر Uv  آلاینده های میکروبیولوژیکی، ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها از آب حذف می کند.این فیلتر یک مکمل برای فیلتر ممبران است و  برای مناطقی که آب چشمه یا چاه به عنوان منبع آب آشامیدنی عمل می کند، یک دستگاه تصفیه آب خانگی UV مجهز به فیلتر الکتروفیلتراسیون به شدت توصیه می شود.

پیمایش به بالا