5 نکته مهم هنگام نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

5 نکته مهم هنگام نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

مطالب اخیر

با توجه به اینکه نصب دستگاه تصفیه آب یک کار کاملاً تخصصی است، در اینجا به چند مورد از مواردی اشاره می‌شود که آگاهی مشتری نسبت به آنها می‌تواند در نصب یا تصمیم‌گیری آگاهانه درباره چگونگی نصب کمک‌کننده باشد.

متأسفانه مشاهده شده است که نصاب‌های رادیاتور و آب گرم کن، لوله‌کش‌ها و حتی افرادی با دانش فنی کم، اقدام به نصب دستگاه تصفیه آب خانگی می‌کنند. این اقدام به چند دلیل نادرست است که در ادامه به تعدادی از این قبیل موارد اشاره می‌کنیم:

  1. به دلیل عدم شستشوی مناسب فیلترها، احتمال وجود ذرات کربن و میکروپلاستیک‌ها در آب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب وجود دارد.
  2. در صورت عدم هواگیری مناسب و شستشوی ناکافی فیلترها، بخشی از ممبرین مسدود شده و فشار بر روی پمپ و شیربرقی افزایش یافته و پس از مدتی امکان خرابی این دو وجود خواهد داشت.
  3. گاهی دیده شده است که دستگاه‌هایی که توسط افراد غیرمتخصص نصب شده‌اند، خروجی فاضلاب و خروجی تصفیه که بسیار نزدیک به هم قرار دارند را جابجا متصل می‌کنند و در نهایت پسابی که میبایست از طریق فاضلاب دفع شود و حامل میزان زیادی از املاح جدا شده از آب است اشتباها به شیر ورودی متصل شده به جهت مصرف شرب استفاده میشود که این مسئله امری بسیار خطرناک میباشد.
  4. با انجام آب‌بندی نامناسب و عدم بررسی نهایی، دستگاه پس از چند ساعت کار کردن نشتی خواهد داشت و مشکلاتی به وجود خواهد آمد.
  5. نصب نادرست خروجی فاضلاب که یا ایجاد سر و صدا می‌کند یا باعث مسدود شدن ممبرین و در نتیجه خرابی پمپ و شیربرقی می‌شود.

اکنون به مواردی اشاره می‌شود که بهتر است کسانی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارند، از آنها مطلع باشند:

  1. دستگاه RO (اسمز معکوس) با برق کار می‌کند و در صورتی که زیر سینک پریز برق وجود نداشته باشد، از کابینت‌های کناری که معمولاً ماشین لباسشویی یا ظرفشویی در آنها قرار دارد و پشت آنها پریز تعبیه شده است، نیاز به استفاده از سه‌راهی برق خواهد بود که بهتر است از محافظ برق استفاده شود.
  • برخی از سینک‌ها دارای لبه‌هایی برای نصب شیر برداشت دستگاه تصفیه آب هستند، اما برخی دیگر این امکان را ندارند. بنابراین دو راه پیشنهاد می‌شود: اول، نصب شیر با سوراخ کردن صفحه کابینت و دوم، نصب شیر دو منظوره.

برای آن دسته از افراد که با این نوع از شیر آشنایی کافی ندارند اینگونه توضیح میدهیم که: شیر دو منظوره شیری است که به جای شیر اصلی سینک نصب می‌شود و امکان برداشت آب سرد معمولی، آب گرم و همچنین آب تصفیه‌شده را به صورت مجزا فراهم می‌کند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که بهتر است مجرای داخلی شیر دو منظوره به شکلی باشد که آب تصفیه‌شده جدا باشد و با آب شهری پس از باز شدن شیر مخلوط نشود.

  • قبل از آمدن کارشناس نصب دستگاه تصفیه آب خانگی به منزل، بهتر است زیر سینک کاملاً تخلیه شود تا کارشناس نصب بتواند به راحتی عملیات نصب دستگاه تصفیه آب را انجام دهد. پس از نصب، می‌توان از فضای باقی‌مانده برای چیدن لوازم استفاده کرد که معمولاً دستگاه تصفیه آب خانگی یک درب کابینت زیر سینک را اشغال می‌کند و باقی فضا خالی می‌ماند.
  • پشت برخی از سینک‌ها پنجره قرار دارد که اکثر آنها به سمت داخل باز می‌شوند و ممکن است شیر دستگاه تصفیه آب مانع از باز شدن پنجره شود. بنابراین، هنگام نصب شیر تصفیه در سمت راست یا چپ سینک به این موارد دقت کافی را داشته باشید تا پس از نصب با همچین مشکلاتی مواجه نشوید.
  • سینک‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و به اصطلاح راست لگن یا چپ لگن می‌باشند. برخی از سینک‌ها جای ظرف‌شویی دارند و برخی ندارند. برخی سینک‌ها برای گوشه کابینت ساخته شده‌اند و شکل و طراحی آنها متفاوت است. بنابراین، بهتر است کارشناس نصب با توجه به صلاح‌دید فنی خود و با مشورت خریدار، جای‌گذاری شیر تصفیه را تعیین کند.

در نهایت باید توجه داتشت در حالی نصب دستگاه تصفیه آب به ظاهر امری نسبتا ساده میرسد اما نکات ریز و مهمی دارد که بی‌توجهی به هر یک از آنها میتواند مشکل ساز شده و حتا میتواند باعث بی‌ثمر شدن نصب دستگاه تصفیه آب شده و کیفیت آب را از همان کیفیت اولیه نیز پایین‌تر اورد.

به این ترتیب همواره توجه به این نکته الزامی است که نصب دستگاه تصفیه آب یک امر تخصصی بوده که حتما میبایست توسط یک تکنسین مجرب و متخصص انجام گردد. تکنسین‌های فنی شرکت FAP فرایند آب پارس با بهره مندی از بروز‌ترین آموزش‌های تخصصی در زمینه تصفیه آب این اطمینان را به شما می‌دهند که پس از نصب دستگاه بدون بوجود آمدن هیچ مشکلی میتوانید از آبی با سالم و کیفیت بهره‌مند شوید.

همچنین شرکت تصفیه آب با در نظر گرفتن اهمیت‌های نصب صحیح و اصولی تصفیه آب نصب دستگاه را به صورت رایگان بر روی پکیج دستگاه‌های FAP به مشتریان ارائه میدهد که هیچ نگرانی‌ای از بابت نصب و یا هزینه‌ی آن برای مشتریان بوجود نیاید.

اشتراک گذاری

WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
پیمایش به بالا