همه چیز درباره سختی آب

اهمیت دسترسی به آب سالم و تأثیر آن بر بهداشت عمومی

مطالب اخیر

جوشاندن آب در باور عموم به عنوان یک روش تصفیه معمولاً برای از بین بردن مواد آلوده و میکروب‌ها استفاده می‌شود، اما این روش تصفیه کاملی نیست و ممکن است برخی از آلاینده‌ها مانند مواد معدنی و املاح حل شده در آب باقی بمانند.

سختی آب: سختی آب به مقدار مواد معدنی محلول در آب اطلاق می‌شود که با عنوان اختصاری TDS شناخته می شود.

آب سخت ممکن است دارای غلظت بالای کلسیم و منیزیم باشد که می‌تواند به تشکیل سنگ‌های رسوبی در سیستم‌های لوله‌کشی و دستگاه‌های خانگی منجر شود.

سختی آب به سه نوع تقسیم می‌شود: سختی موقت، سختی دائم و سختی کل.

  1. سختی موقت: این نوع سختی شامل کربنات‌های کلسیم و منیزیم است. واحد این نوع سختی معمولاً در میلی‌گرم بر لیتر (mg/L) یا (ppm) اندازه‌گیری می‌شود. سختی موقت به این دلیل که با گرم شدن آب از آب جدا می‌شود و به دیواره مبدل حرارتی یا سماور یا کتری می‌چسبد به این نام (موقت) شناخته می شود، کربنات‌های کلسیم و منیزیم معمولاً طعم آب را شورتر می‌کنند. با حذف این‌ها، طعم آب بهبود می‌یابد و قابل خوردن‌تر می‌شود.
  2. سختی دائم: این نوع سختی شامل یون‌های دیگری مانند آهن، کروم، کادمیم و غیره است که با جوشاندن از بین نمی‌روند.
  3. سختی کل: این نوع سختی شامل مجموع سختی موقت و سختی دائم است. این مقدار معمولاً به صورت میلی‌گرم بر لیتر آب اندازه گیری می گردد.

با این تقسیم‌بندی، می‌توان بهتر درک کرد که چگونه مواد مختلف موجود در آب می‌توانند به سختی و طعم آب تأثیر بگذارند و چگونه روش‌های تصفیه مختلف می‌توانند برای بهبود کیفیت آب مورد استفاده قرار بگیرند.

جوشاندن آب برای مواردی از قبیل تهیه سرم‌های خوراکی، شیر خشک و سایر موارد مصرفی نوزادان به این دلیل توصیه می‌شود که این فعل و انفعالات با گند زدایی آب باعث از بین رفتن میکرو اورگانیسم ها در آب میشود، به ویژه توسط متخصصین نوزادان و پزشکان. این توصیه‌ها بر اساس دلایل بهداشتی و به منظور حفظ سلامت و ایمنی نوزادان صورت می‌گیرد.

نوزادان به دلیل سیستم ایمنی ضعیف‌تر، حساسیت بیشتر در برابر میکروب‌ها و عدم توانایی بدن در مقابله با عفونت‌ها، نیازمند مراقبت و توجه ویژه‌ای هستند. بنابراین، برای پیشگیری از بیماری‌های خطرناک و حفظ سلامت نوزادان، تصفیه آب و جوشاندن آن برای مصرف در موارد مختلف، از جمله تهیه غذاها و نوشیدنی‌های نوزادان، امری ضروری است.

همچنین، مصرف آب جوشیده برای نوزادان تضمین می‌کند که آب آلوده و مواد آلوده مخربی که ممکن است در آب وجود داشته باشد، از بین برود. این اقدام می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مختلف و حفظ سلامت نوزادان کمک کند.

بنابراین، برای مصرف آب در موارد مرتبط با نوزادان، توصیه می‌شود که آب را به دقت تصفیه کرده و سپس جوشانده و استفاده نمایید تا از خطرات مرتبط با آب آلوده جلوگیری شود و سلامتی نوزادان حفظ شود.

در مواردی که دسترسی به آب سالم و تمیز، به دلایل بهداشتی یا محیطی وجود نداشته باشد، جوشاندن آب به عنوان روش ساده و فوری تصفیه می‌تواند کارایی داشته باشد. این روش می‌تواند از میکروب‌ها و آلاینده‌های شیمیایی برخی از آب‌ها خلاصی دهد. اما باید توجه داشت که جوشاندن آب تنها برای تصفیه از مواد آلوده و میکروب‌ها کافیست و میتواند سایر آلاینده‌ها مانند مواد معدنی و املاح حل شده را در آب باقی بگذارد.

در مناطقی که آب دارای سختی موقت و طعم نامطبوعی است و دستگاه‌های تصفیه آب خانگی موجود نیستند، جوشاندن آب به عنوان روش اضطراری ممکن است بهترین گزینه باشد. این اقدام می‌تواند به حذف برخی از مواد آلاینده و میکروب‌ها کمک کند و آب را قابل مصرف تر و ایمن تر کند.

به هر حال، برای تصفیه آب به شیوه‌های موثرتر و جامع‌تر مانند استفاده از فیلترهای آب، تصفیه‌کننده‌های معکوس، استفاده از آب شیرین کن و غیره نیز توصیه می‌شود. این روش‌ها می‌توانند به طور کامل از آلاینده‌ها و املاح حل شده در آب پاکسازی کنند و آبی تمیز و سالم فراهم کنند. در نهایت، انتخاب روش مناسب برای تصفیه آب بستگی به شرایط محیطی، منابع موجود و نیازهای خاص هر فرد دارد.

در اثر جوشاندن آب، غلظت آلاینده‌ها افزایش می‌یابد، که این امر می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی افراد به وجود آورد. به عنوان مثال، در یک منطقه خاص، غلظت نیترات در آب ممکن است بالا باشد. اگر دو لیتر آب با غلظت 80 میلی‌گرم نیترات را جوشانده و یک لیتر از آن تبخیر شود، غلظت نیترات در یک لیتر آب به 80 میلی‌گرم افزایش می‌یابد.

با توجه به استانداردهای بهداشتی، سازمان بهداشت جهانی که میزان نیترات را در هر لیتر آب برابر با 50 میلی‌گرم تعیین کرده و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا که این مقدار را 25 میلی‌گرم اعلام کرده، غلظت نیترات باید زیر 10 میلی‌گرم باشد. افزایش غلظت نیترات به این اندازه از حد استاندارد، می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی افراد ایجاد کند. این موضوع نشان می‌دهد که جوشاندن آب به تنهایی به عنوان روش تصفیه،به هیچ عنوان کار صحیح و کارامدی نمیباشد.

اشتراک گذاری

WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
پیمایش به بالا