اهمیت استاندارد NSF در دستگاه تصفیه آب

اهمیت استاندارد NSF در دستگاه تصفیه آب

مطالب اخیر

استاندارهای دستگاه تصفیه آب از اهمیت بالای برخوردار است . به خریدار این اطمینان را می دهد که دستگاه تصفیه آب خانگی از مواد اولیه باکیفیت و استاندارد و از همه مهم تر بهداشتی ساخته شده است. بنابراین یکی از راه های شناسایی  استانداردهای دستگاه تصفیه آب با کیفیت و بهداشتی داشتن استانداردهای بین المللی مانند NSF و WQA بر روی قطعات و دستگاه های تصفیه آب میباشد.

در هنگام خرید توجه داشته باشید که فروشندگان ممکن است فقط بر استاندارد بودن فیلترها و کارتریج ها تاکید کنند .ولی شما توجه داشته باشید باشد که استانداردهای موردنظر حتما بر بسته بندی دستگاه نیز هک شده باشد تنها در این صورت است که می توانید یک دستگاه تصفیه آب بهداشتی و با کیفیت خریداری کنید. استاندارهای دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر های تصفیه آب تنوع بسیاری دارند.این استاندار میتواند از حیث  عملکرد و کیفیت فنی دستگاه تصفیه آب , سالم و بهداشتی بودن قطعات و کیفیت آنها متفاوت باشند. این استانداردها شامل موارد زیر است:

استاندارد NSF دستگاه تصفیه آب

سازمان ملی بهداشت NSF  (National Sanitation Foundation) محصولاتی را که با آب در ارتباط هستند را مورد ارزیابی قرار می دهد. محصولاتی مانند لوله های آب , دستگاه های تصفیه آب , فیلتر های تصفیه آب و تجهیزات استخر و جکوزی در این سازمان از نظر کیفی بررسی می شوند. در این استاندارد همه قطعات و اجزای دستگاه تصفیه آب مورد ارزیابی قرار می گیرند . در صورت دارا بودن استانداردهای لازم , علامت NSF بر آن ثبت می شود که مهمتر از همه ی جوانب نشان از Food Grade بودن دستگاه و قطعات آن دارد.

لازم است بدانیم Food Grade بودن دستگاه تصفیه آب و قطعات استفاده شده در آن امری بسیار حائز اهمیت میباشد چرا که به دلیل تماس مستقیم آب با قطعات دستگاه باید این اطمینان حاصل شود که قطعات و آلیاژ های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب در طی این فراید آلودگی مضاعفی را بر آب نمی افزایند.

سازمان NSF  در سال ۱۹۴۴ توسط بنیاد ملی سلامت آمریکا برای بهبود سلامت عمومی در جامعه آمریکا تاسیس گردید. این سازمان مواردی شامل اینکه:

 دستگاه تصفیه آب املاح مضری به آب اضافه نکند و همچنین میزان توانایی دستگاه در حذف املاح و آلودگی ها از آب را تایید می کند.

گواهینامه NFS دستگاه تصفیه آب

   • استاندارد هایی که برای ارزیابی دستگاه تصفیه آب آشامیدنی به کار می رود شامل موارد زیر است:

    • استاندارد NSF/ANSI 44 میزان سختی گیری آب را بررسی می کند.

     • برای بررسی دستگاه های تصفیه آب فرابنفش از استاندارد NSF/ANSI 55 به کار می رود.

      • از استاندارد NSF/ANSI 58 برای ارزیابی و بررسی دستگاه های تصفیه آب با فناوری اسمز معکوس استفاده می شود.

       • برای بررسی حذف آلاینده هایی که باعث بهبود طعم و مزه آب آشامیدنی می شود استاندارد NSF/ANSI 42 به کار می رود.

      انتخاب دستگاه تصفیه آبی که دارای استاندارد های مورد نظر باشد . برای سلامت خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حتما به استانداردهای لازم توجه کنید.

      همچنین می توانید اهمیت استاندارد WQA در دستگاه تصفیه آب را بخوانید.

      مزایای داشتن استاندارد NSF

      دستگاه تصفیه آبی که دارای استاندارد NSF باشد. می تواند در موارد زیر به خریدار اطمینان دهد. این مزایا می تواند شامل موارد زیر باشد:

      1. تایید کیفیت محصول :استاندارد NSF کیفیت مواد اوایه در ساخت اجزا و قطعات محصول را به صورت سالانه مورد ارزیابی قرار می دهد که اطمینان حاصل کند که دقت و هزینه کافی برای تولید محصولات صرف کرده و کیفیت محصول کاهش نیابد.
      2. تایید بهداشتی بودن قطعات و اجزای دستگاه تصفیه آب:اجزا و قطعات دستگاه تصفیه آب نباید با آب واکنش دهند و باید food grade باشد و به آب مواد مضر اضافه نکنند. بنابراین این استاندارد اجزا و قطعات محصول را مورد آزمایش قرار می دهد. که از بهداشتی بودن آنها اطمینان حاصل کند.
      3. تایید عملکرد خوب محصول:استاندارد NSF عملکرد دستگاه تصفیه آب را مورد ارزیابی قرار می دهد . مشخص می کند این دستگاه تا چند درصد می تواند آلاینده های شیمیایی را حذف کند. بنابراین این مورد برای خریدارانی مفید است که اطلاعات فنی از دستگاه تصفیه آب ندارند و می تواند در تایید و رد  ادعاهای فروشنده بسیار موثر باشد.

      گواهینامه FDA برای تصفیه آب خانگی

      گواهینامه (Food and Drug Administration) یا به اختصار FDA به منظور حفاظت و ارتقا سلامتی مصرف کننده در آمریکا تاسیس شد. این گواهینامه تمام محصولات غذایی , بهداشتی , آرایشی و پزشکی را پوشش می دهد. محصولات موردنظر برای دریافت گواهینامه FDA  از نظر کیفی مورد آزمایش قرار می گیرند و در صورت دارا بودن استانداردهای لازم به مدت یک سال موفق به دریافت این گواهینامه می شوند.

      استاندارد FDA دستگاه تصفیه آب خانگی

      دستگاه تصفیه آبی که دارای گواهینامه FDA باشد نشان دهنده کیفیت و مهمتر از آن سلامت بالای محصول است .این گواهینامه در بیشتر کشورها از اعتبار بالای برخوردار می باشد چرا که دارا بودن این گواهینامه به تنهایی میتواند این ضمانت را بدهد که آب تولید شده از دستگاه از نظر سلامت بیولوژیکی کاملا استاندارد و مناسب میباشد. این گواهینامه در ایجاد اعتماد در مشتری برای خرید دستگاه تصفیه آب تاثیر زیادی دارد. بنابراین داشتن گواهی FDA برای دستگاه تصفیه آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این گواهینامه برای موارد زیر صادر می شود شامل :

      • فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی
      • مخزن ذخیره آب
      • شیر برداشت و ورودی تصفیه آب
      • هوزینگ های تصفیه آب
      • گواهینامه CE دستگاه تصفیه آب خانگی

      علامت اختصاری CE  یا “مورد قبول اروپا” از کلمه ( Conformité Européennee ) است که براساس قوانین حفاظت بهداشت , محیط زیست و ایمنی تنظیم شده است برای محصولات اعمال می شود. علامت CE نشان می دهد محصول موردنظر براساس تمام الزامات و مقررات مورد تایید اروپا مورد بررسی قرار گرفته است و مورد تایید می باشد. بنابراین محصولاتی می توانند نشان CE را دریافت می کنند که از نظر سلامتی , امنیت و مضر نبودن برای بدن انسان و طبیعت مورد تایید باشد.

      البته لازم بذکر است که این نشان برای تضمین کیفیت دستگاه تصفیه آب در کشور ما ضروری نیست به دلیل اینکه ممکن است این محصول در اروپا تولید نشده باشد. البته داشتن این نشان می تواند نشان دهنده کیفیت خوب محصول باشد.

      از آنجایی که دستگاه های برند FAP با وجود مونتاژ شدن در داخل ایران و به دلیل محدودیت های موجود در کشور ما توانایی اخذ تاییدیه های مستقیم NSF رانداشته، برای رعایت تمام استاندارد های بین المللی در ساخت دستگاه های خود از تمامی قطعاتی استفاده نموده که تماما ساخت کشور تایوان بوده و هر یک از دستگاه ها به صورت جداگانه گواهی های WQA و NSF و تاییدیه FDA را دارا هستند.

      شما میتوانید با تهیه ی دستگاه های FAP این اطمینان را حاصل نمایید که دستگاه تهیه شده ی شما تمامی گواهی نامه های کیفی و سلامت جهان را دارا هستند و دستگاهی با کیفیت و متناسب با سلامتی خود را خواهید داشت.

      اشتراک گذاری

      WhatsApp
      Twitter
      LinkedIn
      Telegram
      پیمایش به بالا